Zondag 14 april 2019: Kunstveiling voor het Houtfestival

Het Houtfestival organiseert voor de tweede keer een kunstveiling. Werken van Piet Zwaanswijk, Andries Heijboer, Hector Saunier, Haye Gemser, David Vijsma, Jan Heijer en meer passeren de revue tijdens de kunstveiling! En jij kunt zo’n werk bezitten. De opbrengst van de veiling komt volledig ten goede aan de 34ste editie van het Houtfestival, op 15 en 16 juni dit jaar.

Waar vorig jaar de kunstwerken nog vooral zijn gedoneerd door kunstenaars (zoals bovenstaande glitch art afbeelding van David Vijsma), zijn de kunstwerken dit jaar gedoneerd door fans van het Houtfestival. We organiseren de veiling samen met platform voor de kunsten 37PK. Op deze locatie zal de veiling ook op zondag 14 april plaatsvinden. Houd voor de laatste informatie het Facebook-event in de gaten.

Bekijk alle kunstwerken

Kijkdagen

  • Vrijdag 12 april 13:00-17:00
  • Zaterdag 13 april 13:00-17:00
  • Zondag 14 april 13:00-17:00

Veiling

Zondag 14 april 17:00-19:00 onder het genot van een hapje en een drankje.

Locatie kijkdagen en veiling

37PK, Platform voor Kunsten
Groot Heiligland 37
2011 EP Haarlem

David Vijsma – Rhino by Proxy

Ook dit jaar ondersteunt David Vijsma de veiling van het Houtfestival met een kunstwerk, en wat voor een! Dit originele prototype op acrylplaat is met de hand afgewerkt en is een uniek stuk met patina.

Gerti Bierenbroodspot – Labyrint

Van een gulle anonieme donor ontvingen we deze litho van de Nederlandse kunstenares Gerti Bierenbroodspot. Als archeologe en beeldend kunstenaar is veel van haar werk beïnvloed door de klassieke oudheid.

Hector Saunier – Eau Vive

Schilder en graveur Hector Saunierkomt oorspronkelijk uit Buenos Aires, maar vergaart zijn faam bij Atelier 17 in Parijs. Onder de nieuwe naam Atelier Counterpoint is Saunier nu mede-directeur. Wij zijn heel blij met deze ets voor onze veiling.

Onbekend – Onbekend

Dit schattige etsje met een vrouwenportret is een beetje een mysterie. Met 20×15 cm is het een schattig klein werk, dat wel degelijk voorzien is van een handtekening. Maar wie kan die ontcijferen? Wie het weet mag het zeggen….

J. Koops – Onbekend

Alweer een werk van een anonieme donateur. Een fraai schilderij voor de liefhebber!

Onbekend – Onbekend

Ook van deze blauwe ets is de herkomst onbekend. Wie weet van welke hand dit werk is?

Onbekend – Onbekend

Onbekend – Onbekend

Deze lino is er een uit een beperkte oplage, genummerd en wel (38 van 99). Helaas is de naam van de kunstenaar niet te ontcijferen. Wie herkent de handtekening?

Andries Heijboer – Onbekend

Een echte Heijboer! Nee, niet Anton, deze litho is van zoon Andries. De geluksvogel die dit werk koopt krijgt een kleinere Andries Heijboer met een lichte beschadiging gratis op de koop toe, met dank aan gulle gever Piet Zwaanswijk.

Haye Gemser – Peilloos

Deze gouache van lokale kunstenaar Haye Gemser is gedoneerd door het Kunst Centrum Haarlem. Gemser laat zich doorgaans leiden door het werk zelf, waarbij het eindresultaat zichzelf aandient. Dit geldt ook voor de titel, zonder welke een werk niet af is.

Walter Barten – Onbekend

Begenadigd zwerver Walter Barten maakte deze zwart witte ets. Schrijven over kunst deed hij in Elseviers Weekblad en De Groene Amsterdammer.

Jan Heijer – Onbekend

We zijn superblij dat vriend van het Houtfestival Jan Heijer zich ook niet onbetuigd laat. Wie bindt een touwtje aan deze lieve vogel en neemt hem mee op avontuur?

Ellen van Uchelen – Muurtje

Ellen van Uchelen heeft eigenlijk altijd al geschilderd en is in 2003 afgestudeerd op deze kunstvorm bij de Kunstacademie Haarlem. Zij heeft maar liefst drie werken gedoneerd, waaronder twee uit de serie Steenvormen.

Ellen van Uchelen – Steen

Ellen van Uchelen – Toverdoos

Bob Hoogerwerf – Twee aapjes

Deze aapjes in pen en waterverf zijn een academiewerk van reclameman Bob Hoogerwerf uit de jaren zestig. Schatjes, toch?

Piet Zwaanswijk – Onbekend

Ton van Warmerdam – Pong

Haarlemse kunstenaar Ton van Warmerdam maakt zijn werken volledig van overgebleven materialen en werkt dus helemaal in de geest van het Houtfestival: Duurzaam!

Ton van Warmerdam – Escher

Ton van Warmerdam – Gepind

Ton van Warmerdam – Kleurrijke ramen

Ton van Warmerdam – Groene nerf

Ton van Warmerdam – Kleurrijk mozaiek

Ton van Warmerdam – Puzzelstukken

Ton van Warmerdam – Black & White

Ton van Warmerdam – Rode nerf

J. van Kampen – Ploegende paarden

Ook Dik Bol doneert voor de tweede keer een werk. Kom jij deze paarden mee naar huis nemen?

David Vijsma – Glitchart met onbekende naam

Nog een glitchart werk van David, jazeker. Is het een wolf, is het wat anders? Hij kan zomaar van jou zijn als je komt bieden op 14 april.

Grafisch collectief JOSEPH PLATEAU – Filmposter Jun-Dou

Toen de film Jun-Dou door Argus Film in Nederland uit werd gebracht is in opdracht van donateur Rob Langestraat deze filmposter gemaakt.

Auteur onbekend – Ets Montalcino

Deze zeer gedetailleerde ets toont een gezicht op de Italiaanse stad Montalcino. Het gaat om een gesigneerde afdruk, de 22ste in reeks van 99 stuks, in houten lijst, voorzien van certificaat van origine op de achterzijde.

Marinus Fuit – Gebeeldhouwde leeuw aan zee

Een zeefdruk die de aandacht blijft trekken. Deze gebeeldhouwde leeuw werd gedoneerd door kunstenaar Marinus Fuit uit eigen werk.

Jessica Assmann-Zwaanswijk – Onbekend

Deze A4 tekening in potlood en acryl werd gedoneerd door Haarlemse kunstenares Jessica Assmann-Zwaanswijk. Wie biedt?